Green Card Vize Görüşme Danışmanlığı

Green Card kurasını kazandıktan ve vize randevunuz verildikten sonra, yapılacak en önemli işlem vize görüşmesinde hakkınızda verilecek olan karardır.

Bu karar Amerika’ya vize alıp alamayacağınızı belirleyen karar olacaktır. 

Göçmen vizesi alacağınız için bu vize görüşmesi yalnızca Ankara’da bulunan Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliğinde yapılmaktadır.

Sağlık raporunuz hazır ve randevu gününüz verildiyse, randevu saatinden en az yarım saat önce Büyükelçilikte bulunmanız gerekmektedir. Büyükelçiliğe girerken yanınızda telefon, powerbank, kulaklık vb gibi elektronik eşya götürmeniz yasaktır. Bu eşyalarınızı bir tanıdığınızda veya herhangi bir dükkana emanet olarak bırakmanız gerekecektir.

Vize görüşmesi öncesinde size gönderilen e-posta veya evrakta neleri yanınızda getirmeniz gerektiği yazacaktır. Bunlar içerisinde sağlık raporuda vardır. 

Göçmen vizesi ücreti olan 330 Doların, olası bir vize ret durumunda size iade edilmeyeceğini de bilmeniz gerekiyor. 

Göçmen vizesi ücretini dolar veya TL olarak ödeyebilirsiniz. Bunun haricinde ödemeniz gereken 235 dolarlık bir ücret daha mevcuttur. Bu ücret Green Card ücretidir. Ayrıca bu ücreti büyükelçilikte değil, pasaportunuz geldikten sonra UCSIS (Amerika Vatandaşlık ve Göçmenlik Ofisi) sitesinden kredi kartı ile yapacaksınız.

Vize görüşmesi sırasında Türkçe veya İngilizce olarak konuşmayı tercih edebilirsiniz. İngilizce konuşma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca İran vatandaşları için Farsça seçeneğide mevcuttur.

Green Card çekilişini kazandıktan sonra başlangıç düzeyinde de olsa ingilizce öğrenmenizi tavsiye ederiz. Öğreneceğiniz bu dil size Amerika’da daha kolay yaşamak ve işlerinizi halletmek için epey yardımcı olacaktır. 

Pasaportunuz size geldiğinde, Amerika’ya hangi tarihte giriş yapacağınız belirtilecektir. Bu tarihi geçirmeden Amerika’ya giriş yapmalı ve yeni hayatınıza adapte olmalısınız.


Green Card vize görüşmesi için detaylı bilgi ve danışmanlık için bizi arayın, profesyonel destek alın.

İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlık İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi

Adres: Demirciler Sitesi, 8.Cadde, No.75,
Galaksi İş Merkezi, Kat:3, D:158

Zeytinburnu – İstanbul

Amerika İletişim Bilgileri

Av. Ömer ER

Telefon: +1 475 3005733 

Whatsapp: +1 475 3005733

Adres: 339 Whalley Ave, New Haven, Connecticut, 06511

E-Posta: greencardistanbul@gmail.com

Bizi Arayın