Amerika'da Adres Göstermek

Green Card kazananlar icin doldurulan DS-260 formunda ABD’de bir tanıdığının veya yakınının adı ve adresi istenilmektedir.

Neden buna ihtiyaç duyulmaktadır? Çesitlilik vizesi yolu ile göcmen alımında Amerika devleti gelen kisilerin bütçeye yük olmamasına dikkat etmektedir. Bu nedenle geçimini saglayacak, birkaç ay issiz de kalsa idare edebilecek bir tutarı banka hesabında görmenin yanında ilk gittiğinde ilgili göçmene maddi veya manevi destek olacak birinin olmasını aramaktadır.

Green Card talihlisi göçmen olarak gelen kisiler kendi göbeğini kendileri kesmek zorundadır.

Devlet bu kişilere iş veya konut taahhüt etmemektedir. Göçmenler ABD ehliyeti ve bir araç edindikten sonra iş bulabilirler. Birkaç şehir dışında toplu tasi-ıma hizmeti yetersiz kaldığından araç almak şarttır.

Birkaç hafta süre içinde bu işlemler tamamlanabilir. Türkiye’de ehliyeti olmayanlar için bu süre 3-4 aya kadar uzayabilir.

Yeni göçmenlerin ilk etapta delivery işinde yemek veya kargo paket dağıtımında iş bulması daha kolay olacaktır.

Kiralık konut bulmada da sorunlar yaşanacaktır. Çünkü kredi skoru olmadan ve kira bedelinin 3-4 misli geliriniz oldugunu kanıtlamadan kiralık ev bulmak zordur. Bu sorunlar aşılamayacak sorun degildir. Altı aylık kira bedelini peşin ödeyip veya ABD vatandaşı birini referans gösterip sorun çözülebilir.

Amerika’da tanıdık birini göstermeniz bazı konularda size yardımcı olacak biri var anlamına gelmektedir. Her ne kadar internet çağında da olsak kimi zaman o ülkede yasayan birinin tecrübesine ihtiyaç duyulabilir. Birkaç ay idare edebilecek ve ikinci el bir araç ile 6 ay kirayı ve tüm masrafları pesin ödeyebilecek bir bütçe ile gidenler icin esasında tanıdık biri olması gerekli değildir.

Tanıdık kimsesi olmayanlar ilk bir iki yıl bundan kaynaklı dezavantajlı durumlar ile karşılaşabilir, sonrasında zamanla isler rayına girecektir.

Amerika’da ABD ehliyeti ve araç sahibi olduktan sonra uber, lyft, doordash gibi uygulamalar üzerinden çalışarak geçiminizi saglayacak bir gelir elde edebilirsiniz.

Bu tarz uygulamalar genelde 1 yıllık ABD ehliyeti istemekte ancak kiralama yolu ile bu durum aşılmaktadır.

Green Card sahiplerinin çalışma izni de olacağı icin uzmanlık veya ustalık gerektiren bir mesleği olmasa bile minimum ücretten (saati 15 dolar) iş bulmaları zor olmaz. En az lise diplomasi olan birinin iş bulmada sorun yaşamayacağı kabul edilmektedir.

Amerika fırsatlar ülkesidir. Bir yerlere gelmek icin torpiliniz veya siyasi desteginiz olması gerekmiyor. İşinizi iyi yaparsanız ve zamanla önünüze çıkan fırsatları degerlendirir iseniz iyi seviyelerde kazanca sahip olabilirsiniz.

Bizim gibi Akdeniz kusagindan gelen insanlarin her ülkede uyum sağlaması kolaydır.

Bilindiği üzere Green Card kazanan sayısı vize kotasından fazla açıklanmaktadır.

Green Card kazananların bir kısmı hedefe ulaşamamaktadır. Sonrasında hayal kırıklığı yasamamak için işlemleri usulüne uygun yürütmek gerekmektedir.

Aksini daha sonra bildirmediğiniz takdirde vize aldıktan ve ABD’ye giriş yaptıktan sonra Green cardlar DS-260 formunda bildirilen adrese gönderilmektedir.

Adres konusunda bizden danışmanlık hizmeti alanlara yardimci olmaktayız.

Danışmanlık ücreti dışında ekstra bir ücret talep edilmemektedir.


Aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilir ve indirimli fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

İstanbul Yurtdışı Eğitim Danışmanlık İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi

Adres: Demirciler Sitesi, 8.Cadde, No.75,
Galaksi İş Merkezi, Kat:3, D:158

Zeytinburnu – İstanbul

Amerika İletişim Bilgileri

Av. Ömer ER

Telefon: +1-475-3005733

Whatsapp: +1-475-3005733

Adres: 339 Whalley Ave, New Haven, Connecticut, 06511

E-Posta: greencardistanbul@gmail.com

Bizi Arayın